Vishay/Dale RN55E9881BRSL
RN55E9881BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E9881BRSL
Brief Description
RES 9.88K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E9881BRSL.pdf
Availability of RN55E9881BRSL
QUANTITY
RN55E9881BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E9881BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E9881BRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.88k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E9881BRSL
Related LinksRN55E9, RN55E9881BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E9881BRSL Details Description
Related parts for RN55E9881BRSL
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG CLAMP KIT 28-24AWG datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 4.7A 37.3 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-15V 10W datasheet.pdf
Connector Header 32 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf