Vishay/Dale RN60C1073BRSL
RN60C1073BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1073BRSL
Brief Description
RES 107K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1073BRSL.pdf
Availability of RN60C1073BRSL
QUANTITY
RN60C1073BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1073BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1073BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1073BRSL
Related LinksRN60C1, RN60C1073BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1073BRSL Details Description
Related parts for RN60C1073BRSL
IC DAC 8BIT DUAL PARALL 16-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 150MW SOD523 datasheet.pdf
CONN BOARD STKR HDR 4POS 2.54MM datasheet.pdf
IC CLK XLATR PLL 1250MHZ 40LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 10% 60V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.0GHZ 425TEPBGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf