Vishay/Dale RN60C1103FBSL
RN60C1103FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1103FBSL
Brief Description
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1103FBSL.pdf
Availability of RN60C1103FBSL
QUANTITY
RN60C1103FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1103FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1103FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1103FBSL
Related LinksRN60C1, RN60C1103FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1103FBSL Details Description
Related parts for RN60C1103FBSL
FIXED IND 2NH 500MA 200 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK 1KW 230V datasheet.pdf
GASKET 2CIR FOR PLUG HOUSING datasheet.pdf
RACK MOUNT KIT-BLACK FOR QSE/ESE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MICRO 31C S 12" WHT FLOAT datasheet.pdf