Vishay/Dale RN60C1130FB14
RN60C1130FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1130FB14
Brief Description
RES 113 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1130FB14.pdf
Availability of RN60C1130FB14
QUANTITY
RN60C1130FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1130FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C1130FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1130FB14
Related LinksRN60C1, RN60C1130FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1130FB14 Details Description
Related parts for RN60C1130FB14
IC MCU 8BIT 1.5KB EPROM 8CDIP datasheet.pdf
EVAL MOD FOR ADS7818 datasheet.pdf
D SUB LOCATOR PLATE datasheet.pdf
KIT STARTER FOR CAP CUSTOM MCU datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 200SODIMM datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS RK1 1.4A datasheet.pdf
FUSE GLASS 15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB datasheet.pdf
AVL3(FS-T) SNAP ACTION SWITCH datasheet.pdf
FUSE 50A 1500V 1 XL PV datasheet.pdf
26500 19#20 6#12 S TH RECP LC datasheet.pdf
Professional Extended-10⑩ Video Encoder with 54 MHz Oversampling IC datasheet.pdf