Vishay/Dale RN60C1232BBSL
RN60C1232BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1232BBSL
Brief Description
RES 12.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1232BBSL.pdf
Availability of RN60C1232BBSL
QUANTITY
RN60C1232BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1232BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1232BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1232BBSL
Related LinksRN60C1, RN60C1232BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1232BBSL Details Description
Related parts for RN60C1232BBSL
FIXED IND 8.2UH 2.6A 24 MOHM TH datasheet.pdf
IC COMPARATOR P-P NANOPWR 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES 2.21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
IPD M30 SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
1.25MM F/F 6POS 28AWG 150MM datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf