Vishay/Dale RN60C1330FRSL
RN60C1330FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1330FRSL
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1330FRSL.pdf
Availability of RN60C1330FRSL
QUANTITY
RN60C1330FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1330FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1330FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1330FRSL
Related LinksRN60C1, RN60C1330FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1330FRSL Details Description
Related parts for RN60C1330FRSL
IC MCU 2K FLASH 256B 8-DIP datasheet.pdf
LED 5MM YELLOW/GRN BICLR 3LEAD datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 150SEC 28-SOIC datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 100NS 64FBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf