Vishay/Dale RN60C1333BRSL
RN60C1333BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1333BRSL
Brief Description
RES 133K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1333BRSL.pdf
Availability of RN60C1333BRSL
QUANTITY
RN60C1333BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1333BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1333BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1333BRSL
Related LinksRN60C1, RN60C1333BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1333BRSL Details Description
Related parts for RN60C1333BRSL
IC OPAMP VFB 3GHZ 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 2012 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A 6WSON datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
680 PROGRAM HEADERS/COVERS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf