Vishay/Dale RN60C1470FBSL
RN60C1470FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1470FBSL
Brief Description
RES 147 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1470FBSL.pdf
Availability of RN60C1470FBSL
QUANTITY
RN60C1470FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1470FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1470FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1470FBSL
Related LinksRN60C1, RN60C1470FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1470FBSL Details Description
Related parts for RN60C1470FBSL
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 13PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 3.3V DIFF 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SHEET COPPER FL 12.7X76.2MM 5/PK datasheet.pdf
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 24-36V datasheet.pdf
LEAD MINIPRO BOTH ENDS PVC 0.40 datasheet.pdf
LITEPIPE FLEX RED TRANSP 6" datasheet.pdf