Vishay/Dale RN60C1643BB14
RN60C1643BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1643BB14
Brief Description
RES 164K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1643BB14.pdf
Availability of RN60C1643BB14
QUANTITY
RN60C1643BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1643BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C1643BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)164k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1643BB14
Related LinksRN60C1, RN60C1643BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1643BB14 Details Description
Related parts for RN60C1643BB14
IC TXRX RS485/RS422 10MPBS 8-DIP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH DETECTOR SPST NC SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 1.0 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
IC AUDIO POWER AMP 10SOIC datasheet.pdf
2.54MM CENTER TWO PART PROBE datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 28V datasheet.pdf