Vishay/Dale RN60C1782FB14
RN60C1782FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1782FB14
Brief Description
RES 17.8K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1782FB14.pdf
Availability of RN60C1782FB14
QUANTITY
RN60C1782FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1782FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C1782FB14
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1782FB14
Related LinksRN60C1, RN60C1782FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1782FB14 Details Description
Related parts for RN60C1782FB14
BOOT FOR QUICK FIT .250" YELLOW datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 2AG datasheet.pdf
WIRE COVER 25P ABS CONN. BLACK datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT PHANTOM SB 902-928MHZ BK datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE A 19 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
MICRO 25C S 3" WHT datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 16MSOP datasheet.pdf