Vishay/Dale RN60C2130BB14
RN60C2130BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C2130BB14
Brief Description
RES 213 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C2130BB14.pdf
Availability of RN60C2130BB14
QUANTITY
RN60C2130BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C2130BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C2130BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)213
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C2130BB14
Related LinksRN60C2, RN60C2130BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C2130BB14 Details Description
Related parts for RN60C2130BB14
CONN FERRULE UNINSUL 24AWG datasheet.pdf
IC ACCELERATOR I2C 2CH 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 24POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES 379 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
762 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
SIGMAFORM TUBING datasheet.pdf
FUSE 32AMP 1200VDC 1C/112 LC AR datasheet.pdf