Vishay/Dale RN60C2210BRSL
RN60C2210BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C2210BRSL
Brief Description
RES 221 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C2210BRSL.pdf
Availability of RN60C2210BRSL
QUANTITY
RN60C2210BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C2210BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C2210BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C2210BRSL
Related LinksRN60C2, RN60C2210BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C2210BRSL Details Description
Related parts for RN60C2210BRSL
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
MODEM SOCKET EV-DO 800/1900 5V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 300MA 30V datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOD RECT ASSY 6A 2.5KV STD REC datasheet.pdf
CONN JACK 2POS CABLE PIN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 600MA 843 MOHM datasheet.pdf