Vishay/Dale RN60C2671CB14
RN60C2671CB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C2671CB14
Brief Description
RES 2.67K OHM 1/4W .25% AXIAL
Datasheet Download
RN60C2671CB14.pdf
Availability of RN60C2671CB14
QUANTITY
RN60C2671CB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C2671CB14
Internal Part NumberEIS-RN60C2671CB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C2671CB14
Related LinksRN60C2, RN60C2671CB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C2671CB14 Details Description
Related parts for RN60C2671CB14
FIXED IND 220UH 700MA 440 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 150V 0605 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND WHITE/RED datasheet.pdf
IMPACT BP 3X16 RW SN/PB datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN F HOUSING 3POS datasheet.pdf