Vishay/Dale RN60C2710BB14
RN60C2710BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C2710BB14
Brief Description
RES 271 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C2710BB14.pdf
Availability of RN60C2710BB14
QUANTITY
RN60C2710BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C2710BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C2710BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)271
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C2710BB14
Related LinksRN60C2, RN60C2710BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C2710BB14 Details Description
Related parts for RN60C2710BB14
PHOTODIODE 880NM W/FLTR THRUHOLE datasheet.pdf
RES SMD 6.04M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC RF PWR DETECTOR PREC TSOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 5MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 500W datasheet.pdf
RES 470 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 14POS datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf