Vishay/Dale RN60C2800BB14
RN60C2800BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C2800BB14
Brief Description
RES 280 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C2800BB14.pdf
Availability of RN60C2800BB14
QUANTITY
RN60C2800BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C2800BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C2800BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C2800BB14
Related LinksRN60C2, RN60C2800BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C2800BB14 Details Description
Related parts for RN60C2800BB14
CAP FILM 1300PF 1% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
IC DUAL PWR SUPPLY CTRLR 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MUX QUAD 2INPUT LV 16-SOIC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 50mA, 500mA Lighting 10-DFN (3x2) datasheet.pdf
RES SMD 29.4 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
EML (100X40)R SR datasheet.pdf
IC DDR 256MB 166MHZ 2.5V 66TSOP datasheet.pdf