Vishay/Dale RN60C3013FRSL
RN60C3013FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3013FRSL
Brief Description
RES 301K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3013FRSL.pdf
Availability of RN60C3013FRSL
QUANTITY
RN60C3013FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3013FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3013FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3013FRSL
Related LinksRN60C3, RN60C3013FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3013FRSL Details Description
Related parts for RN60C3013FRSL
JUMPER-H2730TR/C2016B/X 6" datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD PROT 16-SSOP datasheet.pdf
IC LATCH 16-BIT D-TYPE 48-TSSOP datasheet.pdf
COAX STRIPPER 3 BLADE RTG6,58,59 datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 380MA 37.1 MOHM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.8V 4-USP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TMS-1/2-NO.22-4 datasheet.pdf
IC DAC 24BIT STEREO 192KHZ 16SO datasheet.pdf