Vishay/Dale RN60C3093BB14
RN60C3093BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3093BB14
Brief Description
RES 309K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3093BB14.pdf
Availability of RN60C3093BB14
QUANTITY
RN60C3093BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3093BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C3093BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3093BB14
Related LinksRN60C3, RN60C3093BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3093BB14 Details Description
Related parts for RN60C3093BB14
CONN HEADER VERT .100 14POS 30AU datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V 8SOIC datasheet.pdf
IC SW HALL EFFECT CHOPPER 3SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG GREEN 5000' datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 385MA 850 MOHM TH datasheet.pdf
.156 CABLE JUMPER 281560234 datasheet.pdf
CAP MICA 8PF 5% 300V SMD datasheet.pdf