Vishay/Dale RN60C3241DB14
RN60C3241DB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3241DB14
Brief Description
RES 3.24K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3241DB14.pdf
Availability of RN60C3241DB14
QUANTITY
RN60C3241DB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3241DB14
Internal Part NumberEIS-RN60C3241DB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3241DB14
Related LinksRN60C3, RN60C3241DB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3241DB14 Details Description
Related parts for RN60C3241DB14
FAN AXIAL 80X25.4MM 24VDC FE24B3 datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 100K OHM 6SIP datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/SC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
RES 172 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
CBL RIBN 42COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf