Vishay/Dale RN60C3302BB14
RN60C3302BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3302BB14
Brief Description
RES 33K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3302BB14.pdf
Availability of RN60C3302BB14
QUANTITY
RN60C3302BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3302BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C3302BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3302BB14
Related LinksRN60C3, RN60C3302BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3302BB14 Details Description
Related parts for RN60C3302BB14
DIODE GEN PURP 500V 40A DO203AB datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 24V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 115V datasheet.pdf
CGRID SL HSG OPT DR/BKRBS 46POS datasheet.pdf
CURRENT SENSE TRANSFORMER datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 430MA 840 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 400 OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HDR 5POS RA 2MM datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf