Vishay/Dale RN60C3320BBSL
RN60C3320BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3320BBSL
Brief Description
RES 332 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3320BBSL.pdf
Availability of RN60C3320BBSL
QUANTITY
RN60C3320BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3320BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3320BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3320BBSL
Related LinksRN60C3, RN60C3320BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3320BBSL Details Description
Related parts for RN60C3320BBSL
VARISTOR 675V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 735V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
DATAMATE L-TEK DE-LATCHING TOOL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC XO 11.52MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf