Vishay/Dale RN60C3400BBSL
RN60C3400BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3400BBSL
Brief Description
RES 340 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3400BBSL.pdf
Availability of RN60C3400BBSL
QUANTITY
RN60C3400BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3400BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3400BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3400BBSL
Related LinksRN60C3, RN60C3400BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3400BBSL Details Description
Related parts for RN60C3400BBSL
IDC CABLE - MSC40A/MC40G/MSC40A datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A IPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE EP 250NH T38 datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RJICORDIP20ANG1XRJ450 22/1S datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf