Vishay/Dale RN60C3482BBSL
RN60C3482BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3482BBSL
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3482BBSL.pdf
Availability of RN60C3482BBSL
QUANTITY
RN60C3482BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3482BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3482BBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3482BBSL
Related LinksRN60C3, RN60C3482BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3482BBSL Details Description
Related parts for RN60C3482BBSL
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
DC12 POWER ENTRY MODUL 4A M5 datasheet.pdf
FLUSH-TYPE SOCKET 5POS datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
GDT 350V 12% THROUGH HOLE datasheet.pdf