Vishay/Dale RN60C3500BB14
RN60C3500BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3500BB14
Brief Description
RES 350 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3500BB14.pdf
Availability of RN60C3500BB14
QUANTITY
RN60C3500BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3500BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C3500BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)350
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3500BB14
Related LinksRN60C3, RN60C3500BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3500BB14 Details Description
Related parts for RN60C3500BB14
RES SMD 35.7K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 61.9KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 280 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
PROTECT ENCLOSURE FOR SF4-AH72 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER F4S .4MM 20POS SMD datasheet.pdf