Vishay/Dale RN60C3570BBSL
RN60C3570BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3570BBSL
Brief Description
RES 357 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3570BBSL.pdf
Availability of RN60C3570BBSL
QUANTITY
RN60C3570BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3570BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3570BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3570BBSL
Related LinksRN60C3, RN60C3570BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3570BBSL Details Description
Related parts for RN60C3570BBSL
IC OTP 8MBIT 150NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 4KV X7R 3640 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 910K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO263-5 datasheet.pdf