Vishay/Dale RN60C3573FRSL
RN60C3573FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3573FRSL
Brief Description
RES 357K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3573FRSL.pdf
Availability of RN60C3573FRSL
QUANTITY
RN60C3573FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3573FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3573FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3573FRSL
Related LinksRN60C3, RN60C3573FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3573FRSL Details Description
Related parts for RN60C3573FRSL
IC OPAMP GP 150KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 130 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf