Vishay/Dale RN60C3651FBSL
RN60C3651FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3651FBSL
Brief Description
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3651FBSL.pdf
Availability of RN60C3651FBSL
QUANTITY
RN60C3651FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3651FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C3651FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3651FBSL
Related LinksRN60C3, RN60C3651FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3651FBSL Details Description
Related parts for RN60C3651FBSL
MOD DIODE SCR 42.5A 240V ISO QC datasheet.pdf
IDE4K 1.8" FLASH DISK 128MB datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 2.5MHZ RRO 32QFN datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 35NS 24DIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
ANT TWO-WAY 806-866MHZ 1/4W SFU datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.45A 190 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 5% 2W J LEAD datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 0.0051UF 5% 630VDC AXIA datasheet.pdf