Vishay/Dale RN60C3831BR36
RN60C3831BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3831BR36
Brief Description
RES 3.83K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3831BR36.pdf
Availability of RN60C3831BR36
QUANTITY
RN60C3831BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3831BR36
Internal Part NumberEIS-RN60C3831BR36
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3831BR36
Related LinksRN60C3, RN60C3831BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3831BR36 Details Description
Related parts for RN60C3831BR36
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W AXIAL datasheet.pdf
CONN ADPT SHELL 24-FLEX CONDUIT datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf