Vishay/Dale RN60C4321BR36
RN60C4321BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4321BR36
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4321BR36.pdf
Availability of RN60C4321BR36
QUANTITY
RN60C4321BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4321BR36
Internal Part NumberEIS-RN60C4321BR36
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4321BR36
Related LinksRN60C4, RN60C4321BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4321BR36 Details Description
Related parts for RN60C4321BR36
CAP TACTILE SQUARE BLUE datasheet.pdf
IC DCP QUAD 100K 256TP 24SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO -12V 1.5A TO220F datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC TXRX 2.4GHZ 802.15.4 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
LENS FOR CREE MX-6 5 UP datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN FFC FPC 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.6KV 380A datasheet.pdf