Vishay/Dale RN60C4321BR36
RN60C4321BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4321BR36
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4321BR36.pdf
Availability of RN60C4321BR36
QUANTITY
RN60C4321BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4321BR36
Internal Part NumberEIS-RN60C4321BR36
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4321BR36
Related LinksRN60C4, RN60C4321BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4321BR36 Details Description
Related parts for RN60C4321BR36
RES SMD 267 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 1.8A 6-TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
RES 125 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf