Vishay/Dale RN60C4423FB14
RN60C4423FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4423FB14
Brief Description
RES 442K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4423FB14.pdf
Availability of RN60C4423FB14
QUANTITY
RN60C4423FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4423FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C4423FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4423FB14
Related LinksRN60C4, RN60C4423FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4423FB14 Details Description
Related parts for RN60C4423FB14
RES SMD 220K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 0.8A TO-251 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY SSR 0.1A 48VDC 4SIP datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 280MA 2.3 OHM TH datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 200K 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf