Vishay/Dale RN60C4481BRSL
RN60C4481BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4481BRSL
Brief Description
RES 4.48K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4481BRSL.pdf
Availability of RN60C4481BRSL
QUANTITY
RN60C4481BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4481BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C4481BRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4481BRSL
Related LinksRN60C4, RN60C4481BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4481BRSL Details Description
Related parts for RN60C4481BRSL
CONN PLUG WATERPROOF 16POS FMALE datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 30A 12V datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 4" 0.50MM 37POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CABLE 9POS .100 JUMPER 5 INCH datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
LCD TFT 12.1" 800X600 SVGA datasheet.pdf
CONN FFC 12POS 1MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.68 UF 5% 400 VDC RADI datasheet.pdf