Vishay/Dale RN60C6191BB14
RN60C6191BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6191BB14
Brief Description
RES 6.19K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6191BB14.pdf
Availability of RN60C6191BB14
QUANTITY
RN60C6191BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6191BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C6191BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6191BB14
Related LinksRN60C6, RN60C6191BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6191BB14 Details Description
Related parts for RN60C6191BB14
SIDAC UNI SYM 4CH 65V 500A MS013 datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 80.85VC SMD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
CAP ARRAY 2200PF 25V X7R 0612 datasheet.pdf