Vishay/Dale RN60C6193BBSL
RN60C6193BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6193BBSL
Brief Description
RES 619K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6193BBSL.pdf
Availability of RN60C6193BBSL
QUANTITY
RN60C6193BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6193BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C6193BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6193BBSL
Related LinksRN60C6, RN60C6193BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6193BBSL Details Description
Related parts for RN60C6193BBSL
CONN JACK TEST HORIZ INSUL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 25 OHM 15W 1% TO220 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A 16SOIC datasheet.pdf
CABLE USB A-MINI B 5PIN V2.0 5M datasheet.pdf
RES 160 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.51"L X 5.02"W datasheet.pdf
IC ALTIMETER I2C VERSION 8LGA datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf