Vishay/Dale RN60C6341BB14
RN60C6341BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6341BB14
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6341BB14.pdf
Availability of RN60C6341BB14
QUANTITY
RN60C6341BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6341BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C6341BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6341BB14
Related LinksRN60C6, RN60C6341BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6341BB14 Details Description
Related parts for RN60C6341BB14
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IDT OPT D MALE 22AWG 15SAU 19CKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 80V 125MA 1005 datasheet.pdf
RES 16 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
MIDGET INLINE HLDR 30A CMFRT GRP datasheet.pdf
RES 18 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf