Vishay/Dale RN60C6341DBSL
RN60C6341DBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6341DBSL
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6341DBSL.pdf
Availability of RN60C6341DBSL
QUANTITY
RN60C6341DBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6341DBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C6341DBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6341DBSL
Related LinksRN60C6, RN60C6341DBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6341DBSL Details Description
Related parts for RN60C6341DBSL
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 15K OHM TO236-3 datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE-DRIVE 3PH HALFBRDG 24SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOP CUTTER datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3-16 SIMRLR 79218589 datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf