Vishay/Dale RN60C6341FB14
RN60C6341FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6341FB14
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6341FB14.pdf
Availability of RN60C6341FB14
QUANTITY
RN60C6341FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6341FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C6341FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6341FB14
Related LinksRN60C6, RN60C6341FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6341FB14 Details Description
Related parts for RN60C6341FB14
IC MPU I960 10MHZ 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 47.6VWM 100VC SMB datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 536 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 32A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
SGE-225-2-0180 01500C SFTY EDGE datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 177VC P600 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf