Vishay/Dale RN60C6342BRSL
RN60C6342BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6342BRSL
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6342BRSL.pdf
Availability of RN60C6342BRSL
QUANTITY
RN60C6342BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6342BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C6342BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6342BRSL
Related LinksRN60C6, RN60C6342BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6342BRSL Details Description
Related parts for RN60C6342BRSL
CONN RING 131/2-16AWG #10 STRIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
DISPLAY 0.56" SGL 565NM GRN SMD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1A Lighting TSOT-23-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 3.18MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf