Vishay/Dale RN60C7873FRSL
RN60C7873FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C7873FRSL
Brief Description
RES 787K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C7873FRSL.pdf
Availability of RN60C7873FRSL
QUANTITY
RN60C7873FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C7873FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C7873FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C7873FRSL
Related LinksRN60C7, RN60C7873FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C7873FRSL Details Description
Related parts for RN60C7873FRSL
DIODE ZENER 33V 1W MELF datasheet.pdf
RES 68K OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 10A@530VAC PHASE datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.4 OHM 0804 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 430K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf