Vishay/Dale RN60C8063BB14
RN60C8063BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C8063BB14
Brief Description
RES 806K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C8063BB14.pdf
Availability of RN60C8063BB14
QUANTITY
RN60C8063BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C8063BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C8063BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C8063BB14
Related LinksRN60C8, RN60C8063BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C8063BB14 Details Description
Related parts for RN60C8063BB14
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
PCI EXPRESS 64P(3.1)(15")BLACK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CBL STR FEMALE-R/A MALE 9POS 6' datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf