Vishay/Dale RN60C8451FRSL
RN60C8451FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C8451FRSL
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C8451FRSL.pdf
Availability of RN60C8451FRSL
QUANTITY
RN60C8451FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C8451FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C8451FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C8451FRSL
Related LinksRN60C8, RN60C8451FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C8451FRSL Details Description
Related parts for RN60C8451FRSL
SWITCH SLIDE SPST 11A 125V datasheet.pdf
INSERT FMALE 64P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 1A 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
NSCC RCPT TERM 1.5 0.5-1 datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf