Vishay/Dale RN60C8452FB14
RN60C8452FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C8452FB14
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C8452FB14.pdf
Availability of RN60C8452FB14
QUANTITY
RN60C8452FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C8452FB14
Internal Part NumberEIS-RN60C8452FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C8452FB14
Related LinksRN60C8, RN60C8452FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C8452FB14 Details Description
Related parts for RN60C8452FB14
CONN FFC BOTTOM 32POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 200W TO-247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf