Vishay/Dale RN60C9093FRSL
RN60C9093FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9093FRSL
Brief Description
RES 909K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9093FRSL.pdf
Availability of RN60C9093FRSL
QUANTITY
RN60C9093FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9093FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C9093FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9093FRSL
Related LinksRN60C9, RN60C9093FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9093FRSL Details Description
Related parts for RN60C9093FRSL
RES SMD 360K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Header 46 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 2A 60V DO-214AA datasheet.pdf