Vishay/Dale RN60C9310FRSL
RN60C9310FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9310FRSL
Brief Description
RES 931 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9310FRSL.pdf
Availability of RN60C9310FRSL
QUANTITY
RN60C9310FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9310FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C9310FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9310FRSL
Related LinksRN60C9, RN60C9310FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9310FRSL Details Description
Related parts for RN60C9310FRSL
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 20SSOP datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 1K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 1.25KVDC RADIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 600MA 810 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT SKT datasheet.pdf