Vishay/Dale RN60C9321BB14
RN60C9321BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9321BB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 9.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9321BB14.pdf
Availability of RN60C9321BB14
QUANTITY
RN60C9321BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9321BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C9321BB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9321BB14
Related LinksRN60C9, RN60C9321BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9321BB14 Details Description
Related parts for RN60C9321BB14
CONN EDGECARD 50POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC 2-3INPUT OR/NOR TRIPLE 20PLCC datasheet.pdf
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8SO datasheet.pdf
PRESS FIT GUIDE PIN PRESS BLK datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 0.1A datasheet.pdf