Vishay/Dale RN60C9531FRE6
RN60C9531FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9531FRE6
Brief Description
RES 9.53K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9531FRE6.pdf
Availability of RN60C9531FRE6
QUANTITY
RN60C9531FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9531FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C9531FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9531FRE6
Related LinksRN60C9, RN60C9531FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9531FRE6 Details Description
Related parts for RN60C9531FRE6
COIL COMMON MODE ADSL 205UH SMT datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOARD DELTA SIGMA ADC LTC2485 datasheet.pdf
35+35 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
DIN-POWER LOCKING SCREW M2 5X23 datasheet.pdf
MINIATURE ROTARY/LOGIC AND POWER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIN TYPE C STR REC LFCNR datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 2A 48V datasheet.pdf