Vishay/Dale RN60C9882BB14
RN60C9882BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9882BB14
Brief Description
RES 98.8K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9882BB14.pdf
Availability of RN60C9882BB14
QUANTITY
RN60C9882BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9882BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C9882BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)98.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9882BB14
Related LinksRN60C9, RN60C9882BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9882BB14 Details Description
Related parts for RN60C9882BB14
IDC CABLE - MSR16K/MC16F/MCG16K datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH REED SPST 3A 47-58 A/T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 11POS TIN datasheet.pdf
RES 374K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf