Vishay/Dale RN60D1132FRSL
RN60D1132FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1132FRSL
Brief Description
RES 11.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1132FRSL.pdf
Availability of RN60D1132FRSL
QUANTITY
RN60D1132FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1132FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D1132FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1132FRSL
Related LinksRN60D1, RN60D1132FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1132FRSL Details Description
Related parts for RN60D1132FRSL
CONN HEADER .100 SINGL R/A 12POS datasheet.pdf
SOLDER-WICK ROSIN .210" 5' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 750KHZ 14DIP datasheet.pdf
IC DAC OCTAL R-R 14BIT 16SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC FPGA 252 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CIR BRKR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 630MA 1.69 OHM datasheet.pdf