Vishay/Dale RN60D1133FRE6
RN60D1133FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1133FRE6
Brief Description
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1133FRE6.pdf
Availability of RN60D1133FRE6
QUANTITY
RN60D1133FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1133FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D1133FRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1133FRE6
Related LinksRN60D1, RN60D1133FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1133FRE6 Details Description
Related parts for RN60D1133FRE6
IC PS REG FLASH MEM CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 410MA 624.5 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 10% 0603 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADCMP600 SC70-5 datasheet.pdf
DETECTOR 0.62MM 525NM THRU HOLE datasheet.pdf
PHENOLIC AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR ROCKER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS PIN datasheet.pdf