Vishay/Dale RN60D1330FRSL
RN60D1330FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1330FRSL
Brief Description
RES 133 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1330FRSL.pdf
Availability of RN60D1330FRSL
QUANTITY
RN60D1330FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1330FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D1330FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1330FRSL
Related LinksRN60D1, RN60D1330FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1330FRSL Details Description
Related parts for RN60D1330FRSL
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
IC DECODER 2-TO-4 LINE SM8 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 20% 1507 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
IC COMPARATOR SGL R-R SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 0.100 SMD datasheet.pdf
MINIFIT CPI HDR 4 CKT MARKED .09 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER +/-15V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf