Vishay/Dale RN60D1333FBSL
RN60D1333FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D1333FBSL
Brief Description
RES 133K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D1333FBSL.pdf
Availability of RN60D1333FBSL
QUANTITY
RN60D1333FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D1333FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D1333FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D1333FBSL
Related LinksRN60D1, RN60D1333FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D1333FBSL Details Description
Related parts for RN60D1333FBSL
IC OCT GP INT BUS TXRX 24-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 530MA 730 MOHM datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2X10 VERT BRKWAY TIN datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FILTER SAW 420.0MHZ SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
LED SPACER 5MM T-1-3/4 BLK 18MM datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 24" X 60" datasheet.pdf